WIELKI GOŚCINIEC LITEWSKI
Lokalna Organizacja Turystyczna

previous arrow
next arrow
Slider

Zapraszamy na IX Turniej Smaków na Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego

Dziedzictwo kulinarne regionu Wschodniego Mazowsza i Podlasia, przez które przebiega szlak Wielkiego Gościńca Litewskiego jest ogromne. Pasjonaci tradycyjnych, dawnych  receptur, liczne Koła Gospodyń, osoby kochające gotować kultywują lokalne tradycje kulinarne, dzielą się tym, co maja najlepsze – pasją do gotowania, serdecznością, chęcią przekazania młodszym pokoleniom historii i tożsamości regionalnej.

Całe to dziedzictwo, ze wszystkimi jego walorami można będzie podziwiać, na organizowanej co roku, ogromnej imprezie – Turnieju Smaków, który przyciąga tysiące turystów oraz dziesiątki wystawców. Można tu spróbować mnóstwa tradycyjnych produktów kulinarnych i potraw, dowiedzieć się wiele o  wypieku tradycyjnego chleba, o walorach zdrowotnych miodu, czy uczestniczyć w kilku warsztatach. Na smakoszy pierogów, kartaczy, zagubów,  potraw z ziemniaków będzie czekać całe mnóstwo pyszności.

Na kiermaszu nie może zabraknąć również rękodzieła. Kolorowe wisiorki, przepiękna ceramika, ręcznie wykonana biżuteria, szydełkowe cuda to tylko mała część tego, czym nasi twórcy ludowi zechcą się pochwalić.

W tym roku Turniej odbędzie się już po raz dziewiąty! Kilkudziesięciu wystawców zgromadzi się 26 czerwca 2022 roku  w Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego w Nowej Suchej k. Grębkowa.

Jest to nowe miejsce, bo turniej jak wiadomo w zeszłym roku zmienił lokalizację. Modrzewiowy dwór z 1743 roku z otaczającym go ogrodem o starym drzewostanie, z drewnianymi chałupami charakterystycznymi dla tego regionu sprawia, że Turniej Smaków nabiera nowego ducha – ducha zabytkowego, drewnianego Skansenu… 

Lokalna Organizacja Turystyczna Wielki Gościniec Litewski razem z Muzeum „Stacja Sokołów” oraz Sokołowskim Ośrodkiem Kultury zapraszają wszystkich chętnych wystawców do wzięcia udziału w tegorocznej edycji. Regulamin i karty zgłoszeń są już dostępne. ZAPRASZAMY!!!

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 czerwca 2022 r.