WIELKI GOŚCINIEC LITEWSKI
Lokalna Organizacja Turystyczna

previous arrow
next arrow
Slider

Gościniec Goździejewski

Gościniec Goździejewski to wyjątkowe miejsce usytuowane w Kątach Goździejewskich Drugich, w gminie Dębe Wielkie.

Swoją działalność obiekt rozpoczął w 2016 roku. Budynek został wybudowany w tradycyjny sposób, przy użyciu naturalnych materiałów: gliny, słomy i piasku. Obiekt wykonany jest w formie obory mazowieckiej obsadzonej na dużym drewnianym tarasie. W otoczeniu wiejskiego krajobrazu, można tu wypocząć i wyprawić się po leśne skarby m.in. jagody, grzyby.

Atutem Gościńca jest znakomita lokalna kuchnia głównie z Mazowsza Wschodniego i  Podlasia a specjalnością jest Dębska Kawa Żołędziówka, którą pijał sam Fryderyk Chopin, można ją zarówno skosztować jak i zakupić.

Miłośnikom folkloru na pewno spodobają się wyeksponowane oryginalne przykłady rękodzieła ludowego. To między innymi elementy ubioru w stylu kołbielskim i podlaskim. Oko cieszą tkane ręcznie na krosnach wełniane spódnice, wycinanki kołbielskie, wyroby z gliny oraz przedmioty wyrabiane przez artystów i  rękodzielników.

Znajduję się tam też mały punkt informacji turystycznej, w którym można zaopatrzyć się w ulotki, katalogi i informatory turystyczne, albumy, mapy.

Gościniec Goździejewski zaprasza sympatyków łączenia folkloru ze współczesnością, miłośników smaku tradycyjnej kuchni, strudzonych podróżników, pragnących odetchnąć spokojnie w otoczeniu nieskażonej mazowieckiej przyrody.

Odbywają tam też się warsztaty i pokazy rękodzieła, koncerty plenerowe, imprezy okolicznościowe; można również skorzystać z oferty noclegowej.

Więcej informacji na stornie internetowej https://gosciniecgozdziejewski.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/GosciniecGozdziejewski

 

Adres:
Gościniec Goździejewski
Kąty Goździejewskie II 40A
05-301 Dębe Wielkie