Węgrów… daj się oczarować!
Węgrów, to pełne uroku miejsce, które fascynuje bogatą historią sięgającą średniowiecza a współczesność przeplata się z wielowiekową historią, kulturą i tradycją, stworzoną przez pokolenia żyjących tu niegdyś obok Polaków, Żydów, Szkotów i Rusinów.
To malownicze miasto proponuje atrakcyjne formy wypoczynku tj. spływy kajakowe po Liwcu, szlaki rowerowe, plażę nad Zalewem ze strzeżonym kąpieliskiem czynnym podczas wakacji, plac zabaw dla dzieci, siłownię zewnętrzną, stanowiska wędkarskie, wielofunkcyjne boisko, wypożyczalnię rowerów wodnych.
Szlak Mistrza Jana Twardowskiego to opowieść o postaci sławnego magika, znanego i lubianego, zarówno przez dorosłych jak i dzieci, z którym związanych jest wiele legend. Szlak wielokulturowy poleca wiele zabytków tj.: Bazylika Mniejsza ze słynnym Lustrem Twardowskiego i freskami Michała Anioła Palloniego, Zespół Poreformacki – Klasztor z ekspozycją muzealną, Dom Gdański, z wystawą archeologiczną, Drukarnia Ariańska, Kościół Ewangelicki i drewniany kościółek, Ludwisarnia, Lapidarium – miejsce pamięci zamordowanych Żydów oraz Dom Rabina Morgensterna.
Węgrów, to również „Polskie Termopile”, gdzie rozegrała się słynna bitwa pod Węgrowem, jedna z największych podczas powstania styczniowego. O węgrowskiej bitwie pisali wybitni polscy poeci Cyprian Kamil Norwid i Maria Konopnicka a prasa rewolucyjna porównała ją do bitwy Spartan pod Termopilami. Miejscem uhonorowania tej heroicznej walki kosynierów jest Mogiła Powstańców Styczniowych.
W okresie letnim na Rynku Mariackim odbywają się liczne festyny i koncerty, można również posiedzieć przy fontannie, w kawiarni lub pospacerować po mieście.
Więcej informacji o Węgrowie na stronach internetowych www.wegrow.com.pl www.liwiec.wegrow.com.pl oraz na Facebook https://www.facebook.com/WegrowMiasto