WIELKI GOŚCINIEC LITEWSKI
Lokalna Organizacja Turystyczna

previous arrow
next arrow
Slider

Wielki Gościniec Litewski na targach „Na Styku Kultur” w Łodzi

24 edycja Targów – Regiony Turystyczne Na Styku Kultur odbyła się w dniach 16-18 marca w Hali EXPO – Łódź. Zgromadziła ponad 100 wystawców oraz regiony turystyczne z całej Polski oraz ponad 7 tysięcy zwiedzających odwiedziło stoiska organizacji i instytucji turystycznych oraz samorządowych, biur podróży, muzeów, hoteli i producentów regionalnej żywności. Publiczność mogła skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych zarówno przez organizatorów, jak i wystawców. Nie zabrakło konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, takimi jak: vouchery, zaproszenia i bilety wstępu do najciekawszych miejsc turystycznych naszego kraju. Regionem Partnerskim tegorocznej edycji targów było Świętokrzyskie

Lokalna Organizacja Turystyczna prezentowała się na stosiku Mazowsza zaaranżowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Ekspozycja Mazowsza promowała wypoczynek w stylu slow road, co znakomicie komponowało się z ofertą członków LOT WGL. LOT WGL reprezentowali: Mikołaj Karpowicz (zamek Liw), Eliza Maciopa (Wypoczynek w EUROSTRUŚ) oraz członek zarządu LOT WGL – Barbara Tekieli.

Nie zabrakło rycerza z zamku w Liwie oraz nowego członka LOT – „Wypoczynek w EUROSTRUŚ”, miasta Sulejówka (Cukiernia babeczki i Dom Restauracyjny „U Dziadka”) oraz oferty Gospodarstw Agroturystycznych takich jak: Latosowo, Mitowska Zagroda, Stadnina Koni w Nowej Wsi Kosowskiej, a także propozycji Gościńca Goździejewskiego z Gminy Dębe Wielkie, Oddziału Węgrowskiego PTTK i Zamku w Liwie.

Atrakcje i konkursy przygotowane przez LOT WGL, w tym ogłaszane przez targowego facebooka cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak konkursy odbywające się na stoisku. Publiczność miała okazję degustować nagrodzone „gościńce z podróży”: suchary Marszałka Piłsudskiego, dębską kawę żołędziówkę oraz półksiężyce Twardowskiego. Dzieci wzięły udział w konkursie malowania pisanek na strusich jajach. Udzielono także wywiadów dla Radia RMF FM oraz prasy lokalnej a informacja o ofercie Szlaku została przekazana do mediów.

Stoisko odwiedzili przedstawiciele Zarządu Tragów, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Stowarzyszenia Gospodarstwa Gościnne, Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego oraz Łódzkiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, a także przedstawiciele Oddziału Łódzkiego Polskiej Izby Turystyki, którzy zaproponowali zorganizowanie wizyty studyjnej promującej odcinek Szlaku od Warszawy do Drohiczyna. Proponowany termin – jesień 2018. Biura turystyczne mające w swojej ofercie Polskę zdecydowały się na włączenie Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego do swoich programów w kolejnym sezonie turystycznym.

Należy podkreślić duże zainteresowanie zwiedzających ofertą slow road i slow food. Największym powodzeniem cieszyła się oferta „Wypoczynek w EUROSTRUŚ” oraz oferta gospodarstw agroturystycznych na szlaku, a także historia powiązania Marszałka Piłsudskiego z Sulejówkiem.